DROGI RODZICU! PRZECZYTAJ UWAŻNIE!

DRODZY RODZICE!

 

            Prosimy, aby w nowym roku szkolnym nie utrudniać procesu weryfikowania upoważnień przy wydawaniu dzieci, a także nie wyładowywać swojej frustracji, a szczególnie nie ubliżać naszym pracownikom, którzy też tak jak Państwo również mogą mieć ciężki dzień. Pracownicy naszego przedszkola prosząc po raz kolejny o dowód osobisty w żaden sposób nie robią tego złośliwie.

            Dzieci w naszym przedszkolu jest 250, co oznacza, ze rodziców jest około 500 nie licząc innych osób upoważnionych do odbioru. Naszych pracowników wydających dzieci jest 21 co oznacza, że nawet po pół roku mają prawo nie pamiętać osób odbierających dane dziecko. Nasze przedszkole kładzie szczególny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa Państwa dzieciom, a naszym przedszkolakom. Przecież nam wszystkim chodzi o to samo – BEZPIECZEŃSTWO! Lepiej wylegitymować kogoś 3, 5, 10…. razy i mieć pewność, że oddało się dziecko właściwej osobie, niż mieć wątpliwości i doprowadzić do nieszczęścia. My jako przedszkole ponosimy odpowiedzialność za Państwa dzieci, zatem proszę okazujcie dowody, ciesząc się, że tego pilnujemy. Prosimy nie upoważniać tym samym osób, które nie chcą poddać się temu obowiązkowi albo uświadomić ich o konieczności tego. To, że Państwa nie znamy nie jest naszym problemem, tylko problemem braku zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dzieciom.

            Dokumenty, które otrzymujecie Państwo na początku roku szkolnego należy jak najszybciej wypełnić i zwrócić, dokładnie czytając szczególnie zgody i oświadczenia rodziców oraz zaznaczając na co wyrażacie Państwo zgodę, a na co nie – bardzo ułatwia nam to funkcjonowanie. Porozumienia z rodzicami oraz pozostałe dokumenty są bardzo istotne, jako przedszkole publiczne jesteśmy zobowiązani do rozliczania się z Gminą Rokietnica, a także przestrzegania zasad.

Bardzo ważne są upoważnienia do odbioru dziecka na dany rok szkolny, nie mamy obowiązku przechowywać upoważnień z roku ubiegłego, a nawet powinniśmy je niszczyć ponieważ zawierają dane osobowe, a są ważne tylko na dany rok szkolny. Jeszcze raz przypomnę, że jako przedszkole jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dzieciom.

Jeżeli chcą Państwo jednorazowo upoważnić kogoś do odbioru dziecka, druk dostępny jest u pań pomocy przy szatni, albo w biurze przedszkola, można tego dokonać również dając pisemne upoważnienie zawierające imię, nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby odbierającej.

Ważne jest, aby takie upoważnienie przekazał w dniu poprzedzającym ten fakt, albo najpóźniej rano w dniu odbioru rodzic, a nie popołudniu osoba odbierająca, gdyż nie jesteśmy wtedy w stanie zweryfikować czy napisał je rodzic, czy osoba upoważniona.

Zmiany godzin pobytu dziecka w przedszkolu dokonujemy do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego kolejny, czyli jeżeli chcą Państwo zmienić godziny pobytu dziecka od marca należy tego dokonać do ostatniego dnia lutego (wyłączając weekend) na specjalnym druku dostępnym u pań pomocy, albo w biurze przedszkola.

KOCHANI RODZICE SZANUJMY SIEBIE I SWÓJ CZAS WZAJEMNIE!

 

 

 

 

Zasady naliczania płatności:

– płatności naliczane są z góry za dany miesiąc licząc liczbę dni miesiąca razy ilość płatnych godzin w ciągu dnia oraz dodając dzienną stawkę żywieniową pomnożoną razy ilość dni                        w danym miesiącu;

– nieobecności z bieżącego miesiąca odliczane są w kolejnym miesiącu, i tak godziny płatne odliczane są zawsze natomiast dzienna stawka żywieniowa odliczana jest o ile nieobecność została zgłoszona w dniu poprzednim do godziny 17.00 telefonicznie, sms, bądź mail (poniedziałkowe nieobecności muszą być zgłaszane do piątku) – mail: ptasieradio.rokietnica@gmail.com, biuro@ptasie-radio.com.pl, nr telefonu: 576 075 519

– na początku miesiąca otrzymują Państwo karteczki z płatnościami, które rozdają wychowawcy grup i panie pomoce;

– jeżeli ktoś nie otrzymał karteczki z płatnościami z jakiegoś powodu, informacji o płatności może otrzymać w biurze przedszkola;

– kwota INNE to kwota za posiłek naliczony w przypadku zgłoszonej zbyt późnej  nieobecności, czyli po godzinie 17.00 w dniu poprzedzającym, bądź w dniu nieobecności;

– płatności za przedszkole należy dokonać do 10 dnia miesiąca, pierwsza płatność do 10 września.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content